PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Fellhorn/Kanzelwand

Fellhorn/Kanzelwand

Ski areál Fellhorn/Kanzelwand se nachází v oblasti Oberstdorfu, vznikl spojením dvou areálů a nabízí více než 20 km sjezdovek. Díky 4 kabinovým lanovkám nehrozí dlouhé čekací časy a tak si můžete užít převážně červené sjezdovky skutečně naplno. Pověstný je místní funpark „Crystal Ground“, který nabízí několik linií. Easy-Line určenou pro začátečníky, Public-Line a Kicker-Line pro pokročilé a pak speciální Nature-Line, která je vybudována ze dřeva. Naleznete ho na prostřední stanici Fellhornu.

Apres-Ski
Okolí je vhodné pro provozování zimní turistiky, neboť v tomto regionu naleznete 140 km upravovaných cest. V bohaté nabídce sportovních aktivit nechybí ani airboarding, snowbike, snowscooter, zorb a metaná. Kdo by raději vyzkoušel netradiční zábavu, může si postavit vlastí iglú nebo přenocovat v iglú vesničce na Nebelhornu, která má svůj vlastní bar. Místní centrum zimních sportů disponující 3 kluzišti nabízí kurzy krasobruslení pro každého, hokej a curling.

Běžecké lyžování
Milovníci běžeckého lyžování si mohou vychutnat 75 km upravovaných tratí, z nichž je 55 km vhodných pro skating. Také se můžete vydat na vysokohorské stopy a vyzkoušet trať Mistrovství světa 2005, nebo na jednu z 10 dalších tras: Otterrohr (3 km/modrá obtížnost), okruh Oberstdorfer (8 km/modrá), trať MS Burgstall (6 km/modrá, černá), Spielmannsau (15 km/černá, červená), okruh Birgsau (6 km/červená), Rubinger Oy - Rubi - Reichenbach – Schöllang (14 km/červená), okruh Rohrmoos (10 km/červená), speciální trať pro začátečníky „Loipe an der Halde“ (2 km/modrá), okruh Ferlewang – Tiefenbach (4 km/červená) a okruh Kornau - Reute – Jauchen (4 km/červená).

Oblast Oberstdorf - střediska:   Söllereck • Nebelhorn • Fellhorn/Kanzelwand • Kleinwalsertal - Walmendingerhorn • Ifen
Nejvyšší bod střediska 1.967 m
Nejnižší bod střediska 920 m
Počet vleků 14
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 5
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 22 km
Zelené/modré sjezdovky 4,7 km
Červené sjezdovky 16,5 km
Černé sjezdovky 0,8 km