PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Nebelhorn

Nebelhorn se nachází v oblasti Oberstdorf a jeho výhodná poloha zajišťuje dobrou dostupnost k zimnímu stadionu a okolním lanovkám. K černým a červeným sjezdovkám vás dovezou tři kabinové lanovky, můžete také vystoupit na prostřední stanici, odkud vedou sjezdovky lehčí náročnosti vhodné pro zahřívací jízdy. K dispozici jsou i sjezdovky s boulemi a při první stanici lanovky se nachází prostor s ideálními podmínkami pro začátečníky a děti u kterého nechybí cvičný vlek.

Apres-Ski
Okolí je vhodné pro provozování zimní turistiky, neboť v tomto regionu naleznete 140 km upravovaných cest. V bohaté nabídce sportovních aktivit nechybí ani airboarding, snowbike, snowscooter, zorb a metaná. Kdo by raději vyzkoušel netradiční zábavu, může si postavit vlastí iglú nebo přenocovat v iglú vesničce na Nebelhornu, která má svůj vlastní bar. Místní centrum zimních sportů disponující 3 kluzišti nabízí kurzy krasobruslení pro každého, hokej a curling.

Běžecké lyžování
Milovníci běžeckého lyžování si mohou vychutnat 75 km upravovaných tratí, z nichž je 55 km vhodných pro skating. Také se můžete vydat na vysokohorské stopy a vyzkoušet trať Mistrovství světa 2005, nebo na jednu z 10 dalších tras: Otterrohr (3 km/modrá obtížnost), okruh Oberstdorfer (8 km/modrá), trať MS Burgstall (6 km/modrá, černá), Spielmannsau (15 km/černá, červená), okruh Birgsau (6 km/červená), Rubinger Oy - Rubi - Reichenbach – Schöllang (14 km/červená), okruh Rohrmoos (10 km/červená), speciální trať pro začátečníky „Loipe an der Halde“ (2 km/modrá), okruh Ferlewang – Tiefenbach (4 km/červená) a okruh Kornau - Reute – Jauchen (4 km/červená).

Oblast Oberstdorf - střediska:   Söllereck • Nebelhorn • Fellhorn/Kanzelwand • Kleinwalsertal - Walmendingerhorn • Ifen
Nejvyšší bod střediska 2.224 m
Nejnižší bod střediska 828 m
Počet vleků 6
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 12 km
Zelené/modré sjezdovky 1 km
Červené sjezdovky 9 km
Černé sjezdovky 2 km