PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Oblast Oberstdorf

Oblast Oberstdorf

Oblast Obersdorf se nachází v regionu Allgäu v Bavorsku a nachází se v ní pět lyžařských oblastí Fellhorn/Kanzelwand, Nebelhorn, Söllereck, Ifen a Walmendingerhorn. Nejlepší sněhové podmínky jsou na nejvýše položeném Nebelhornu. Snowboardisté tu naleznou doslova ráj, neboť Nebelhorn a Fellhorn disponují úžasnými freeridovými plochami a Fellhorn funparkem a Kids Parkem. V blízkosti stanice Höfatsblick na Nebelhornu se navíc nachází crossová dráha se skoky, boulemi a strmými zatáčkami. Za top atrakci lze považovat Boarderfunpark Crystal Ground, kde se na nejrůznějších překážkách mohou vyřádit i profesionálové.

Apres-Ski
Okolí je vhodné pro provozování zimní turistiky, neboť v tomto regionu naleznete 140 km upravovaných cest. V bohaté nabídce sportovních aktivit nechybí ani airboarding, snowbike, snowscooter, zorb a metaná. Kdo by raději vyzkoušel netradiční zábavu, může si postavit vlastí iglú nebo přenocovat v iglú vesničce na Nebelhornu, která má svůj vlastní bar. Místní centrum zimních sportů disponující 3 kluzišti nabízí kurzy krasobruslení pro každého, hokej a curling.

Běžecké lyžování
Milovníci běžeckého lyžování si mohou vychutnat 75 km upravovaných tratí, z nichž je 55 km vhodných pro skating. Také se můžete vydat na vysokohorské stopy a vyzkoušet trať Mistrovství světa 2005, nebo na jednu z 10 dalších tras: Otterrohr (3 km/modrá obtížnost), okruh Oberstdorfer (8 km/modrá), trať MS Burgstall (6 km/modrá, černá), Spielmannsau (15 km/černá, červená), okruh Birgsau (6 km/červená), Rubinger Oy - Rubi - Reichenbach – Schöllang (14 km/červená), okruh Rohrmoos (10 km/červená), speciální trať pro začátečníky „Loipe an der Halde“ (2 km/modrá), okruh Ferlewang – Tiefenbach (4 km/červená) a okruh Kornau - Reute – Jauchen (4 km/červená).

Oblast Oberstdorf - střediska:   Söllereck • Nebelhorn • Fellhorn/Kanzelwand • Kleinwalsertal - Walmendingerhorn • Ifen
Nejvyšší bod střediska 2.224 m
Nejnižší bod střediska 815 m
Počet vleků 31
Počet kotvových vleků 14
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 9
Celkový počet sjezdovek 45 km
Zelené/modré sjezdovky 11 km
Červené sjezdovky 32 km
Černé sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Oberstdorf. Web: www.offtrack.cz/cs