PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Söllereck

Ski areál Söllereck se nachází v oblasti Oberstdorf. Zde na vás čeká 12 výborně upravovaných sjezdovek a nejdelší vlek v celém Německu - Höllwieslift. Široké sjezdovky při vleku Ochsenhöfle nabízí klidné lyžování, při kterém si můžete vychutnat podhled na okolní krajinu. V areálu je také nově postavený Easy Funpark v kterém se zabaví jak lyžaři, tak snowboardisté. Easy Funpark má tři části, každá obsahuje 2 boxy různé velikosti.

Apres-Ski
I v zimě Söllereck nabízí projížďky na dvoumístné bobové dráze s mnoha skoky a zatáčkami, dlouhé 850 m. Okolí je vhodné pro provozování zimní turistiky, neboť v tomto regionu naleznete 140 km upravovaných cest. V bohaté nabídce sportovních aktivit nechybí ani airboarding, snowbike, snowscooter, zorb a metaná. Kdo by raději vyzkoušel netradiční zábavu, může si postavit vlastí iglú nebo přenocovat v iglú vesničce na Nebelhornu, která má svůj vlastní bar. Místní centrum zimních sportů disponující 3 kluzišti nabízí kurzy krasobruslení pro každého, hokej a curling.

Běžecké lyžování
Milovníci běžeckého lyžování si mohou vychutnat 75 km upravovaných tratí, z nichž je 55 km vhodných pro skating. Také se můžete vydat na vysokohorské stopy a vyzkoušet trať Mistrovství světa 2005, nebo na jednu z 10 dalších tras: Otterrohr (3 km/modrá obtížnost), okruh Oberstdorfer (8 km/modrá), trať MS Burgstall (6 km/modrá, černá), Spielmannsau (15 km/černá, červená), okruh Birgsau (6 km/červená), Rubinger Oy - Rubi - Reichenbach – Schöllang (14 km/červená), okruh Rohrmoos (10 km/červená), speciální trať pro začátečníky „Loipe an der Halde“ (2 km/modrá), okruh Ferlewang – Tiefenbach (4 km/červená) a okruh Kornau - Reute – Jauchen (4 km/červená).

Oblast Oberstdorf - střediska:   Söllereck • Nebelhorn • Fellhorn/Kanzelwand • Kleinwalsertal - Walmendingerhorn • Ifen
Nejvyšší bod střediska 1.450 m
Nejnižší bod střediska 830 m
Počet vleků 5
Počet kotvových vleků 4
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 12 km
Zelené/modré sjezdovky 5 km
Červené sjezdovky 7 km