PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Maurach am Achensee - Rofanseilbahn

Maurach am Achensee - Rofanseilbahn

Malá obec Maurech a lyžařské středisko leží u jezera Achensee v pohoří Rofangebirge. Areál nabízí podmínky pro sjezdové lyžování, carvingové lyžování, snowboarding - od začátečníků až po pokročilé. Mimoto jsou zde nejrůznější sluneční terasy pro odpočinek v mimořádně krásné přírodě.

Z obce Maurech vede kabinová lanovka až na vrchol Rofan. Zde máme možnost si zvolit sjezdovku a dojet až do údolí. Pro vyznavače freeridu jsou připraveny neupravované svahy končící až ve Wiesin. Achensee disponuje sjezdovkami všech náročností. Nejdelší a zároveň velmi náročná je sjezdovka Christlum (Achenkirch), která je dlouhá 8 km s převýšením 850 m. Vede z vrcholu až do údolí. Další velmi obtížná sjezdovka je Mauritz (Maurech), kde se na necelých 2 km překonává převýšení 420 m. Velmi strmé jsou i sjezdovky v oblasti Pertisau. Pro snowboardisty byla poblíž sjezdovky Christlum (Achenkirch) vybudována U-rampa a boardercross.

Apres-Ski
Možnosti Apres-Ski jsou v oblasti Achensee velmi bohaté. Aktivní odpočinek nabízí dva kryté bazény, dvě bowlingová centra, squashové centrum, tenisové kurty a čtyři kluziště. Samozřejmostí je nabídka aktivit, typu: zimní nordic walking, sáňkování, paragliding a jízda na lyžích za koňským spřežením. V oblasti nalezente i několik welness ceter, která nabízí relaxační programy.

Běžecké lyžování
Klid v krásné přírodě si užijete také při běžeckém lyžování, zimních procházkách (35 km upravených zimních turistických cest), lyžařské túře mezi horskými vrcholky a tmavomodrou oblohou. Na vrcholku budete odměněni výhledem do nádherných tyrolských hor. Dále jsou zde podmínky pro sáňkování a bruslení.

Oblast Achensee - střediska:  Christlum Achenkirch - Achensee • Maurach am Achensee - Rofanseilbahn • Pertisau - Achensee • Steinberg am Rofan
Nejvyšší bod střediska 1.848 m
Nejnižší bod střediska 980 m
Počet vleků 6
Počet kotvových vleků 1
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 14 km
Zelené/modré sjezdovky 4 km
Červené sjezdovky 8 km
Černé sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Maurach am Achensee - Rofanseilbahn. Web: www.offtrack.cz/cs