PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Steinberg am Rofan

Steinberg am Rofan

Tyrolské městečko Steinberg am Rofan se nachází přibližně 10 km od Achensee v nadmořské výšce 1000 m.n.m. Okolní příroda láká k zimní turistice, lyžování a dalším sportům. Městečko má bohatou historii, a pyšní se unikátními nápisy, které se datují do doby 400 př.n.l. a značí, že tudy kdysi vedla obchodní stezka.

Steinberg am Achensee – Rofanlifte patří svou velikostí mezi malé skiareály, může ovšem nabídnout rodinnou atmosféru a klidné sjezdovky. Těm, kteří hledají rušné sjezdovky všech typů náročnosti potěší fakt, že tento skiareál leží ve skirezortu Achensee, které disponuje sjezdovkami všech náročností.

Nejdelší a zároveň velmi náročná je sjezdovka Christlum (Achenkirch), která je dlouhá 8 km s převýšením 850 m. Vede z vrcholu až do údolí. Další velmi obtížná sjezdovka je Mauritz (Maurech), kde se na necelých 2 km překonává převýšení 420 m. Velmi strmé jsou i sjezdovky v oblasti Pertisau. Pro snowboardisty byla poblíž sjezdovky Christlum (Achenkirch) vybudována U-rampa a boardercross.

Apres-Ski
Apres-Ski je ve Steinbergu spíše poklidné a nabízí posezení v příjemných hospůdkách spíše rodinného typu. V okolí se nachází přírodní sáňkařská dráha dlouhá 700 metrů.

Běžecké lyžování
Steinberg nabízí dvě bežecké tratě: „Guffertloipe“ a „Steinbergloipe“. Středně obtížná „Guffertloipe“ s výchozím bodem ASI-Lodge je dlouhá 12 km. Spojuje Achenkirch a Steinberg a nabízí propojení se „Steinbergloipe“. Celková délka tratí vedoucích v okolí činí 35 km.

Oblast Achensee - střediska:  Christlum Achenkirch - Achensee • Maurach am Achensee - Rofanseilbahn • Pertisau - Achensee • Steinberg am Rofan
Nejvyšší bod střediska 1.250 m
Nejnižší bod střediska 1.050 m
Nadm. výška obce 1.000 m
Počet vleků 3
Počet kotvových vleků 3
Celkový počet sjezdovek 2 km
Zelené/modré sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Steinberg am Rofan. Web: www.offtrack.cz/cs