PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Achensee

Oblast Achensee

Achensee je jezero a také lyžařská oblast, která leží ve spolkové zemi Tyrolsko cca 30 km severovýchodně od města Innsbruck, nedaleko hranic s Německem. Do oblasti kolem jezera Achensee patří obce Achenkirch, Pertisau, Maurech, Steinberg a Wiesling. Tři lyžařská střediska Achenkirch, Pertisau a Maurech zde vytvořily lyžařský areál zvaný Tirols Sport & Vital Park.

Achensee disponuje sjezdovkami všech náročností. Nejdelší a zároveň velmi náročná je sjezdovka Christlum (Achenkirch), která je dlouhá 8 km s převýšením 850 m. Vede z vrcholu až do údolí. Další velmi obtížná sjezdovka je Mauritz (Maurech), kde se na necelých 2 km překonává převýšení 420 m. Velmi strmé jsou i sjezdovky v oblasti Pertisau.

Pro snowboardisty byla poblíž sjezdovky Christlum (Achenkirch) vybudována U-rampa a boardercross. Pro běžkaře je připraveno 150 km udržovaných běžeckých stop. Stopy vedou kolem jezera nebo do náročnějších horských terénů. Po lyžařském vyžití je možné zajít si na jezero zabruslit nebo využít jedné ze tří sáňkařských drah. Středisko je také známým propagátorem jízdy na snowbiku, který lze na místě zapůjčit.

Apres-Ski
Možnosti Apres-Ski jsou v oblasti Achensee velmi bohaté. Aktivní odpočinek nabízí dva kryté bazény, dvě bowlingová centra, squashové centrum, tenisové kurty a čtyři kluziště. Samozřejmostí je nabídka aktivit, typu: zimní nordic walking, sáňkování, paragliding a jízda na lyžích za koňským spřežením. V oblasti nalezente i několik welness ceter, která nabízí relaxační programy.

Oblast Achensee - střediska:  Christlum Achenkirch - Achensee • Maurach am Achensee - Rofanseilbahn • Pertisau - Achensee • Steinberg am Rofan
Nejvyšší bod střediska 1.800 m
Nejnižší bod střediska 940 m
Počet vleků 30
Počet kotvových vleků 21
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 50 km
Zelené/modré sjezdovky 14 km
Červené sjezdovky 25 km
Černé sjezdovky 11 km
Běžecké tratě 200 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Achensee. Web: www.offtrack.cz/cs