Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Pertisau - Achensee


Pertisau - Achensee

Popis místa MAPA Ubytování v okolí Alpy

Online kamera On-line kamery v blízkosti místa: KAMERA1, KAMERA2
Předpověď počasí Pertisau - Achensee Předpověď počasí Pertisau - Achensee


Aktuálně: sníh v údolí 150 cm, sníh na vrchu 180 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 7 z 7
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Vesnička Pertisau leží u Achensee v nadmořské výšce 952 m.n.m. a náleží k vesnici Eben. Právě toto místo je centrem turismu. Tyrolský ski areál Karwendelbahn Pertisau - Achensee je oblíbeným cílem rodin s dětmi, které ocení klid na sjezdovkách, dostatek volného prostoru. Nečekejte zde žádné fronty.

Achensee disponuje sjezdovkami všech náročností. Nejdelší a zároveň velmi náročná je sjezdovka Christlum (Achenkirch), která je dlouhá 8 km s převýšením 850 m. Vede z vrcholu až do údolí. Další velmi obtížná sjezdovka je Mauritz (Maurech), kde se na necelých 2 km překonává převýšení 420 m. Velmi strmé jsou i sjezdovky v oblasti Pertisau. Pro snowboardisty byla poblíž sjezdovky Christlum (Achenkirch) vybudována U-rampa a boardercross. Pro běžkaře je připraveno 150 km udržovaných běžeckých stop. Stopy vedou kolem jezera nebo do náročnějších horských terénů. Po lyžařském vyžití je možné zajít si na jezero zabruslit nebo využít jedné ze tří sáňkařských drah.

Après-Ski
Po náročném dni stráveném na lyžích je možné zajít do baru při sjezdovce, kde si můžete při nápojích vychutnat slunění a odpočinout si. Pro výlety na sněžnicích je ideální oblast náhorní plošiny Zwölferkopf, kam můžete zavítat jak sami, tak v doprovodu místního průvodce. Z Zwölfkopfu vede turistická cesta přímo do městečka a absolvovat ji trvá cca 1,5 hodiny. Okolím vede celkem 65 km vhodných pro zimní turistiku. Za návštěvu určitě stojí zámek Tratzberg, prohlídka stříbrných dolů nebo jízda parní zubačkou.

Běžecké lyžování
Běžecké tratě mají celkem 95 km a náročností vyhovují jak profesionálům, tak začátečníkům.

Oblast Achensee - střediska:  Christlum Achenkirch - Achensee • Maurach am Achensee - Rofanseilbahn • Pertisau - Achensee • Steinberg am Rofan

Ceník
23 EUR/dospělý/den
15 EUR/dítě/den
105 EUR/dospělý/6 dní
69 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.karwendel-bergbahn.at
Ceník - Web: www.karwendel-bergbahn.at/skigebiet-achensee-bergbahn-preise.html

 

    Nejvyšší bod střediska 1.496 m
Nejnižší bod střediska 950 m
Nadm. výška obce 952 m
Počet vleků 6
Počet kotvových vleků 6
Celkový počet sjezdovek 14 km
Zelené/modré sjezdovky 6 km
Červené sjezdovky 8 km
Černé sjezdovky 0 kmReklama
České hory České hory České hory