PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Oblast Cervinia
Itálie » Severní Itálie » Oblast Cervinia

Oblast Cervinia


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 200 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 19 z 51
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Cervinia je se svým přístupem k nejvýše položeným vlekům jednou z top lyžařských oblastí v Evropě. Její výhodná poloha jí umožňuje propojení s oblastmi Valtournenche a Zermattem ve Švýcarsku. Sjezdovky jsou vhodné zejména pro mírně pokročilé, ale i začátečníky.

Výhodou je i možnost lyžování v létě. Širokou zábavu nabízí INDIANPARK, který byl otevřen v roce 2003 a naleznete v něm freestylovou oblast dlouhou 400 m a širokou 100 m. Díky pečlivému rozmístění překážek je INDIANPARK vhodný jak pro snowboardisty, tak také pro lyžaře a to i pro mírně pokročilé.

Apres ski
Po lyžování se v této lokalitě jistě nudit nebudete, ať si již půjdete posedět do jedné z příjemných restaurací, nebo vyrazíte na nějakou zábavu. Obzvláště víkendy jsou zde velmi rušné, neboť sem přijíždí na lyžovačku italští turisté.

Běžecké lyžování
Okolím vede 3 km dlouhá stopa, rozšířená o několik tras vhodných pro začínající i náročné běžkaře. Díky nadmořské výšce (2,050 m) jsou stopy otevřené po celou zimu. Na stopu se dostanete hned při vjezdu do města, nedaleko nástupního místa můžete využít parkoviště. Další 3,3 km dlouhou trať naleznete v oblasti Champleve. Vstup na obě stopy je zdarma pro sportovce, kteří mají vícedenní skipasy.

Oblast Valle d'Aosta - střediska:   Courmayeur • Cervinia • La Thuile • Champoluc
Nejvyšší bod střediska 3.480 m
Nejnižší bod střediska 1.525 m
Nadm. výška obce 2.050 m
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinových lanovek 4
Počet vleků 1
Celkový počet sjezdovek 100 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Cervinia. Web: www.offtrack.cz/cs