PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Oblast Courmayeur
Itálie » Severní Itálie » Oblast Courmayeur

Oblast Courmayeur


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 18
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Courmayeur je situován na italské straně Mont Blancu. Nachází se jen hodinu a 20 minut od Ženevy a necelé dvě hodiny od Turýna.

Skirezort nabízí spoustu sjezdovek vhodných zejména pro mírně pokročilé lyžaře, zkušení lyžaři mohou využít možností heliskiingu a freeridu. Pokud byste měli zájem o rozšíření možností, pak vás jistě potěší fakt, že je zde propojení se skirezortem Chamonix. Na děti a začátečníky tu čekají dvě lyžařské školy. Pokročilejší lyžaři mohou využít průvodce, kteří s nimi absolvují bezpečnou jízdu i mimo sjezdové tratě. Areál nabízí dětem také snowtubing a tobogganing.

Apres Ski
Centrum města je plné krámků, obchodů, restaurací a útulných kaváren. Ve městě naleznete spoustu obchodů se sportovním vybavením, kde můžete dokoupit, či rozšířit výbavu na lyžování. Sportovci se mohou vydat na sněžnicích s průvodcem po okolních toulkách zimní krajinou.

Běžecké lyžování
Běžkaři si zde užijí spoustu dobře upravených nenáročných tratí. Výbavu si můžete zapůjčit a na začátečníky tu čekají také zkušení instruktoři.

Oblast Valle d'Aosta - střediska:   Courmayeur • Cervinia • La Thuile • Champoluc
Nejvyšší bod střediska 2.755 m
Nejnižší bod střediska 1.210 m
Nadm. výška obce 1.225 m
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinových lanovek 9
Počet vleků 3
Celkový počet sjezdovek 100 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Courmayeur. Web: www.offtrack.cz/cs