PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Dachstein-Taury

Oblast Dachstein-Taury

Oblast Dachsteinu a Taur je ráj zimních sportů v Rakousku, se svými 115 km skvěle upravovaných sjezdovek a 46 lanovkami a vleky patří tato "lyžařská houpačka přes 4 hory" k největšímu lyžařskému areálu Rakouska. Schladming – Dachstein patří mezi pět předních lyžařských oblastí v Rakousku. Je součástí lyžařského komplexu Ski Amadé - největšího lyžařského safari v celém Rakousku.

Oblast je tvořena devíti skiareály (Schladming Planai – Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm Bergbahnen, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec, Planeralm a Riesneralm). Tyto lyžařské areály se spojily do jedné ohromné oblasti, ve které platí permanentka AMADÉ.

V oblasti se nachází vyhlášená lyžařská houpačka čtyř středisek, která vede přes čtyři horské vrcholy: Planai – Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm – Fageralm. Tratě jsou zde na vysoké úrovni a uspokojí i nejnáročnější lyžaře. Doporučujeme vyzkoušet téměř 5 km dlouhou FIS sjezdovku z Planai až do centra Schladmingu.

Skipasy:
- Schladming - Dachstein Skipass - platí pro všechny skiareály Schladming - Dachstein Tauern, tedy pro Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm, Fageralm, Stoderzinken a Ramsau am Dachstein
- skipas Skiverbund Amadé - platí pro všechny skiareály Schladming - Dachstein Tauern a dále také například pro skiareály Salzburger Sportwelt, Gasteinertal, Grossarltal, Hochkönig’s Winterreich a další; platnost od 1 a 1/2 dne.
- skipas Salzburger Super Ski Card - platí ve všech pěti střediscích sdružených pod AMADÉ Skialliance, kam patří ještě Salzburger Sportwelt s centry Flachau, Wagrain, Sankt Johann im Pongau, Altenmarkt, dále Grossarltal, Hochkönigs Winterreich a lázeňský Gasteinertal.

Oblast Dachstein-Taury - střediska:  Schladming - Dachstein • Hauser-Kaibling • Reiteralm • Ramsau am Dachstein • Planneralm
Nejvyšší bod střediska 2.700 m
Nejnižší bod střediska 745 m
Počet vleků 75
Počet kotvových vleků 44
Počet sedačkových lanovek 21
Počet kabinkových lanovek 10
Celkový počet sjezdovek 175 km
Zelené/modré sjezdovky 51 km
Červené sjezdovky 102 km
Černé sjezdovky 22 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Dachstein-Taury. Web: www.offtrack.cz/cs