PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 8
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Idylické středisko Ramsau pod Dachsteinem leží v úchvatné vysokohorské přírodě na „terase Alp“ na severu Štýrska, vysoko nad údolím Ennstal. Ramsau pod Dachsteinem je středem Ski Amadé, největšího lyžařského safari v celém Rakousku.

Dachsteinský ledovec (2700 m) nabízí celoroční podmínky pro sjezdové lyžování, snowboarding, skialpinistické túry, výlety na sněžnicích nebo jen tak k procházce po sněhu a ledu při kterých můžete navštívit Ledovcový palác nebo vyhlídkovou plošinu Dachstein Sky Walk – která umožňuje dohlédnout až na vrcholky Šumavy.

Lyžování v nadmořské výšce 2700 m nabízí tratě všech náročnostních úrovní. Za doporučení stojí oblast Rettisbergu (1500 m.n.m.), prosluněné svahy Türlwaldu (1700 m.n.m.) a samozřejmě ledovec Dachstein. Malí lyžaři se mohou těšit na dětský areál, jemuž vládne veselý ještěr Kali (malý ramsaurus) a v němž nechybějí sjezdovky se zvířátky, s vytvarovanými vlnovkami a tobogány, skokánky a kouzelný koberec, který je dopraví na kopec. Snowboardisté tu mají zázemí v Superparcích Burton a Dachstein, kde mohou vyžít atrakce typu: kicker, rails,corner a další. Dachstein nabízí i nepřeberné možnosti freeridu, takže si na své přijde opravdu každý.

Apres-Ski
V areálu můžete využít osvětlenou noční sáňkařskou dráhu. V okolí se nachází 70 km cest pro saně tažené koňmi. Relaxovat můžete v aquacentru a areálu se saunami. Okolím Ramsau vedou široké turistické cesty, které jsou po celou zimu dobře upravovány. Také zde můžete využít tří okruhů vhodných k procházkám. Netradiční zábavu můžete zažít při paraglidingu a skiflyinigu. V Ramsau se nachází také prožitkový park, který je vybaven barem s jevištěm, lanovou dráhou, billiardem, stolním fotbalem, šipkami, stolním tenisem atd. Netradiční prožitek na vás čeká na ledovci Dachstein, kde se nachází ledový palác.

Běžecké lyžování
Oblast nabízí síť 150 km upravovaných sjezdovek v nadmořské výšce mezi 1100-2700 m.n.m. z nichž 70 km je určeno pro volný styl. Přímo na Dachsteinském ledovci se nachází 18 km nejlépe upravovaných tratí, na které sem jezdí trénovat lyžaři z celého světa.

Oblast Dachstein-Taury - střediska:  Schladming - Dachstein • Hauser-Kaibling • Reiteralm • Ramsau am Dachstein • Planneralm
Nejvyšší bod střediska 2.700 m
Nejnižší bod střediska 1.100 m
Počet vleků 17
Počet kotvových vleků 16
Počet sedačkových lanovek 1
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 18 km
Zelené/modré sjezdovky 10 km
Červené sjezdovky 4 km
Černé sjezdovky 4 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Ramsau am Dachstein. Web: www.offtrack.cz/cs