PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Planneralm

Lyžařská vesnice Planneralm je nejvýše položenou lyžařskou vesnicí ve Štýrsku. Díky své před větrem chráněné poloze je zde jistota dostatku sněhu od prosince do dubna.

Lyžařské středisko je oblíbené především u rodin s dětmi, které tu najdou spoustu dětských lyžařských školek a škol a také velké množství cvičných vleků. V okolí naleznete mnoho míst, která jsou určená pro freeride a pro snowboardisty je zde připravený freestyle park.

Celý ski areál využívá pouze přírodního sněhu, který zde díky vhodné poloze v nadmořské výšce 1.600 - 2.200 m.n.m. vydrží až do dubna. Pro snowboardisty vytvořil team Markuse Tantschera a Christopha Winda perfektní park s atrakcemi typu: kickerline, railpark, corner, wallride a také fantastické freeridové dráhy.

Apres-Ski
Kromě lyžování a snowboardingu si zde můžete zasáňkovat na vlnité osvětlené dráze. Zimní turistiku lze provozovat v nejbližším okolí, neboť Planneralm nabízí dvě trasy vhodné pro skitour. První vede na Gullingspitze a zabere vám 2-3 hodiny, druhá na Goldbachseespitz a trvá 3 hodiny, obě trasy jsou středně náročné. Za zábavou lze vyrazit i do místní kuželny, a za tancování na diskotéku „The Rock“ v hostinci Gstemmerblick. Za doporučení stojí i bar „Tritsch-Tratsch“.

Běžecké lyžování
Okolím vede upravovaná trať dlouhá 4 km vhodná jak pro klasický styl, tak pro bruslení.

Oblast Dachstein-Taury - střediska:  Schladming - Dachstein • Hauser-Kaibling • Reiteralm • Ramsau am Dachstein • Planneralm
Nejvyšší bod střediska 2.200 m
Nejnižší bod střediska 1.600 m
Počet vleků 5
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 15 km
Zelené/modré sjezdovky 2 km
Červené sjezdovky 11 km
Černé sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Planneralm. Web: www.offtrack.cz/cs