PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Planneralm
system version 2

Lyžařská vesnice Planneralm je nejvýše položenou lyžařskou vesnicí ve Štýrsku. Díky své před větrem chráněné poloze je zde jistota dostatku sněhu od prosince do dubna.

Lyžařské středisko je oblíbené především u rodin s dětmi, které tu najdou spoustu dětských lyžařských školek a škol a také velké množství cvičných vleků. V okolí naleznete mnoho míst, která jsou určená pro freeride a pro snowboardisty je zde připravený freestyle park.

Celý ski areál využívá pouze přírodního sněhu, který zde díky vhodné poloze v nadmořské výšce 1.600 - 2.200 m.n.m. vydrží až do dubna. Pro snowboardisty vytvořil team Markuse Tantschera a Christopha Winda perfektní park s atrakcemi typu: kickerline, railpark, corner, wallride a také fantastické freeridové dráhy.

Apres-Ski
Kromě lyžování a snowboardingu si zde můžete zasáňkovat na vlnité osvětlené dráze. Zimní turistiku lze provozovat v nejbližším okolí, neboť Planneralm nabízí dvě trasy vhodné pro skitour. První vede na Gullingspitze a zabere vám 2-3 hodiny, druhá na Goldbachseespitz a trvá 3 hodiny, obě trasy jsou středně náročné. Za zábavou lze vyrazit i do místní kuželny, a za tancování na diskotéku „The Rock“ v hostinci Gstemmerblick. Za doporučení stojí i bar „Tritsch-Tratsch“.

Běžecké lyžování
Okolím vede upravovaná trať dlouhá 4 km vhodná jak pro klasický styl, tak pro bruslení.

Oblast Dachstein-Taury - střediska:  Schladming - Dachstein • Hauser-Kaibling • Reiteralm • Ramsau am Dachstein • Planneralm
Nejvyšší bod střediska 2.200 m
Nejnižší bod střediska 1.600 m
Počet vleků 5
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 15 km
Zelené/modré sjezdovky 2 km
Červené sjezdovky 11 km
Černé sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Planneralm. Web: www.offtrack.cz/cs