PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Zugspitzarena

Oblast Zugspitzarena

Oblast tyrolské Zugspitzareny zahrnuje 7 obcí (Bichlbach, Lermoos, Ehrwald, Berwang, Biberwier, Heiterwang a Laehn) a 6 samostatných lyžařských středisek (Marienberg, Bibervier, Ehrwald, Lermoos, Berwang, Zugspitzplatt), které se rozkládají pod vrcholem Zugspitze (2962 m). Areály jsou vzájemně propojeny pouze skibusy.

Sjezdovky v Zugspitzareně nejsou nijak náročné. Převládají modré a červené sjezdovky. Díky vysoké nadmořské výšce se zde dá lyžovat až do května. Výborné podmínky se zde nabízejí také pro freeride - neupravované svahy s hlubokým sněhem. Nejzajímavějším areálem v Zugspitzareně je areál v Lermoosu.

Celé údolí je protkáno pečlivě upravovanými běžeckými trasami a je obklopeno panoramatem horských velikánů s Zugspitze (2 964 m) nad Ehrwaldem, Sonnenspitze (2 412 m) nad Biberwierem a poněkud mírnějším Grubigsteinem (2 255 m) nad Lermoosem.

Raritou této oblasti je výjezd kabinovou lanovkou Tiroler Zugspitzbahn z Obermoosu přímo na Zugspitze s převýšením přes 1 700 m. Úchvatné pohledy, které při tomto výjezdu zažijete se dají srovnat snad jen s panoramatickým rozhledem přímo z Zugspitze. V zimě tento vrchol rádi navštíví příznivci snowboardingu. Na plošinu Zugspitze vyjíždí také kabinová lanovka z Ehrwaldu.

Na druhé straně této lyžařské arény se nachází nejlepší německé lyžařské středisko Garmisch-Partenkirchen. Touto kombinací nabízí neomezené možnosti pro každého lyžaře.

Skipas:
- skipas Tiroler Zugspitz Arena – platí pro areály Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang, bez Zugspitze

Oblast Zugspitzarena - střediska:  Berwang • Zugspitzplatt • Ehrwalder Almbahn • Lermoos - Grubigsteinbahnen
Nejvyšší bod střediska 2.962 m
Nejnižší bod střediska 1.000 m
Počet vleků 39
Počet kotvových vleků 2
Počet sedačkových lanovek 16
Počet kabinkových lanovek 21
Celkový počet sjezdovek 124 km
Zelené/modré sjezdovky 75 km
Červené sjezdovky 41 km
Černé sjezdovky 8 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Zugspitzarena. Web: www.offtrack.cz/cs