PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Zugspitzplatt

Zugspitze je nejvyšší hora v Německu měřící úctyhodných 2 963 m. Správně přes touto horu vede hranice s Německem a Rakouskem.

Na Zugspitze se můžete dostat jak z rakouské strany (z Obersmoosu), tak z německé strany (z Eibsee). Přibližně 300 m pod vrcholem se rozkládá zugspitzský ledovec, jehož ledová plocha i v létě nabízí jedinečný lyžařský zážitek. Na vrcholu můžete navštívit ledovcovou restauraci SonnAlpin s terasou.

Ledovec Zugspitze je vyhledávaným místem jak lyžaři tak i snowboardisty. Nejdelším a nejatraktivnějším sjezdem je červená trať Super-G s parametry 2,9 km délky na 500 m převýšení. Nevšedním zážitkem je zde jarní lyžování.

Apres-Ski
Po dni stráveném na sjezdovce se můžete odreagovat výletem do místního muzea. Po okolí lze také provozovat zimní turistiku.

Běžecké lyžování
Rezort nabízí více než 100 km upravovaných běžeckých tratí, jak pro klasický styl, tak pro skating. Oblastí Ehrwalder Alm – Seebensee vede také vysokohorská trať.

Oblast Zugspitzarena - střediska:  Berwang • Zugspitzplatt • Ehrwalder Almbahn • Lermoos - Grubigsteinbahnen
Nejvyšší bod střediska 2.962 m
Nejnižší bod střediska 1.225 m
Počet vleků 11
Počet kotvových vleků 8
Počet sedačkových lanovek 1
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 14 km
Zelené/modré sjezdovky 7 km
Červené sjezdovky 3 km
Černé sjezdovky 4 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Zugspitzplatt. Web: www.offtrack.cz/cs