PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Paznauntal

Oblast Paznauntal

Celé údolí Paznaun - Silvretta Skiarena je dlouhé asi 40 km a rozkládá se mezi hřebeny Silvretta, Verwall a švýcarským Samnaun. Údolím protéká divoká a romantická Trisanna. Z údolí vystupuje na 25 horských vrcholů, které jsou v nadmořské výšce nad 3 000 metrů.

Na začátku údolí pod vrcholem Medrigkopf leží středisko See. O sto metrů výše je vesnička Kappl, která je označována jako rodinný ráj. Klimatické lázně Galtür na konci údolí v nadmořské výšce 1537 metrů jsou vyhledávané nejen lyžaři, ale i běžkaři pro mnoho kilometrů upravovaných stop v nádherném okolí. Na rakousko-švýcarských hranicíh se rozkládá rakousko-švýcarskéhé středisko Ischgl-Samnaun.

Silvretta Skiarena nabízí sněhovou nadílku od listopadu až do dubna, jelikož se středisko nachází v úctyhodných výškách. Lyžařské středisko Arena Silvretta nabízí 323 kilometry vysoko položených sjezdových tratí, které jsou na vysoké úrovni a poskytují tak lyžaři naprosté uspokojení jeho lyžařských potřeb. Sjezdové tratě se rozprostírají na celkem 506 hektarech plochy a mimo to je k dispozici dvacet kilometrů ski rautů.

Fronta na svazích je v Arena Silvretta naprostým tabu. Středisko disponuje 65 vysoce moderními a rychlými přepravními zařízeními, které zajišťují přepravu neuvěřitelným 78.900 osobám za hodinu a proto máte zaručenou jistotu, že nebudete přešlapovat ve frontě na svazích, ale můžete si vychutnávat jízdu na svazích, které jsou v Arena Silvretta všech obtížností. Určitě ve středisku vyzkoušejte carvingový ráj Idách. Nároční lyžaři mohou pro změnu sjíždět prudké svahy, kterých je ve středisku požehnané množství.

Samozřejmostí prestižního střediska je stálá údržba svahů. Ve středisku mají k dispozici supermoderní techniku, a tak jsou tratě upravené 24 hodin denně. Pokud se do střediska vydáte, můžete si být jisti sněhovou nadílkou od listopadu až do dubna, jelikož se středisko nachází v úctyhodných výškách. Na svahu vás bude čekat prašan, který si Arena Silvretta pro jistotu pojišťuje umělým zasněžováním.

Seznam lyžařských středisek v údolí Paznauntal:
Galtür
Kappl
Ischgl-Samnaunu
See

Středisko nabízí dva typy skipasů:
- VIP Skipass Ischgl – Samnaun, který platí ve ski areálech Ischgl a Samnaum
- Silvretta Skipass Paznaun – Samnaun platí ve ski areálech Ischgl/Samnaun a dalších
střediscích rakouského údolí Paznaun, tedy i v Galtüru, Kapplu a See.

Oblast Paznauntal - střediska:  Ischgl • Galtür • See • Kappl
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 2.872 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 1.050 m
Počet vleků 65
Počet kotvových vleků 26
Počet sedačkových lanovek 31
Počet kabinkových lanovek 8
Celkový počet sjezdovek 323 km
Zelené/modré sjezdovky 70 km
Červené sjezdovky 183 km
Černé sjezdovky 70 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Paznauntal. Web: www.offtrack.cz/cs