PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Ischgl

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 41
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Je největší lyžařskou oblastí ve východní části Alp, která spojuje dva ráje zimních sportů - Samnaun na švýcarské straně a Ischgl na straně rakouské. Vesnička Ischgl se nachází přímo na úpatí lyžařského rakousko-švýcarského střediska Ischgl-Samnaun v Paznaunském údolí. Před 100 lety zde stál pouze kostelík se dvěma skromnými usedlostmi, dnes je to kosmopolitní moderní středisko, které si ponechává i původní punc zemědělské obce.Do centra Ischglu lze z hřebenů sjet po 4 sjezdových tratích.

V Ischglu se nachází speciální snowpark Snow Show, který mohou využívat začínající, ale i pokročilí snowboardisti. V zábavním parku jsou k dispozici rampy, halfpipe, kickery a raily. V oblasti Ischgl-Saumnaul najdete vše co si jen můžete představit – mnoho cvičných luk, tratě pro milovníky carvingu nebo náročné jízdy v boulích, náročný svah Pardatschgrad s neuvěřitelným převýšením 1200 m při délce 1,6 km. V zimní sezóně 2010/2011 byla uvedena do provozu 6ti místná sedačka Lange Wandbahn. Samozřejmostí je také řada specializovaných zařízení pro snowboarding v části Idalp a tratě pro milovníky lyžování v hlubokém sněhu - zejména v části Höllenkar). Díky kvalitní pokrývce je zde možné zažít příjemné jarní lyžování.

Apres-Ski
Po setmění život na svazích nekončí – můžete využít 6 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu a sjezdovky pro noční lyžování. Pro relaxaci využijte místní Silvretta Center, v němž se nachází krytý bazén s divokou řekou, masážními tryskami a vodopádem. V areálu i sauna, pára, studený bazén, Kneippovy lázně, atd.. Samnaun se v podstatě skládá z pěti obcí: Samnaun-Compatsch, Samnaun-Laret, -Plan, -Ravaisch a Samnaun-Dorf. Obce jsou navzájem propojené skibusem. Z Ravaisch vedou 2 gondoly na hřebeny Silvretty s propojením do rakouského Ischglu. Specialitou střediska je i bezcelní zóna, jediná ve Švýcarsku, která jistě zpříjemní vaše nákupy.

Běžecké lyžování
Oblast disponuje celkem 48 km běžeckých tratí.

Oblast Paznauntal - střediska:  Ischgl • Galtür • See • Kappl
Nejvyšší bod střediska 2.872 m
Nejnižší bod střediska 1.377 m
Počet vleků 42
Počet kotvových vleků 16
Počet sedačkových lanovek 22
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 205 km
Zelené/modré sjezdovky 38 km
Červené sjezdovky 122 km
Černé sjezdovky 45 km