PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Galtür

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 10
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Poklidná alpská vesnička Galtür leží cca 9 km západně od Ischglu pod impozantní horou Ballunspitze (2.671 m), na jejíchž svazích se rozprostírá místní lyžařský areál vzdálený od Galtüru cca 2 km. Výšková poloha Galtüru poskytuje záruku sněhu od začátku prosince do konce dubna. V Galtüru najdete nádherné sjezdovky pro lyžaře, sjezdovky pro snowboard, parky pro freestylový snowboard a freeskiing a rozsáhlou oblast pro děti. Pro běžkaře jsou připraveny stopy ve vyšší nadmořské výšce Bielerhöhe do Jamtalu a k Zeinisjochu jsou jedinečným zážitkem. Existuje návaznost také na stopy v Ischglu. Mezi Galtürem a Ischlgem jezdí bezplatným skibus.

Apres-Ski
Mezi další nabídkou zimních sportů je - paragliding a létání draků, bruslení, metanou, jízdu na saních s koňským spřežením. Ve stanovené dny je zde v provozu osvětlená trať pro večerní lyžování i osvětlená 6 km dlouhá sáňkařská dráha. Pro relaxaci po lyžování je v Galüru k dispozici moderní sportovní areál, v němž se nachází krytý bazén s tobogánem. V areálu dále tenisová hala, squasch a kuželky.

Běžecké lyžování
Okolím Galtüru vede 74 upravovaných tratí. Středně obtížné až obtížné tratě naleznete na Bielerhöhe (17 km), z Wirlu přes Galtür do Ischglu (16 km), přímo z vesnice pak vede 6,6 km dlouhá Westloipe. Začátečníci mohou využít 4,5 km dlouhé Ostloipe, která vás provede blízkým okolím, kolem místní lesní kaple až ke sportovnímu centru.

Oblast Paznauntal - střediska:  Ischgl • Galtür • See • Kappl
Nejvyšší bod střediska 2.297 m
Nejnižší bod střediska 1.635 m
Počet vleků 10
Počet kotvových vleků 6
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 40 km
Zelené/modré sjezdovky 4 km
Červené sjezdovky 24 km
Černé sjezdovky 12 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Galtür. Web: www.offtrack.cz/cs