PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Abtenau im Lammertal

Abtenau im Lammertal

Abtenau je příjemná obec a lyžařské středisko nacházející se v rakouském Salcbursku. Široké a kvalitně upravené sjezdovky o různém stupni obtížnosti jsou potěšením pro každého lyžaře i snowbordistu. Řada vleků je zaměřená na děti, najdete zde také lyžařské školy a školky. Pro běžkaře jsou připravené běžkařské tratě.

Lammertal je 43 km dlouhé údolí, které tvoří 4 obce s lyžařskými středisky: Abtenau, Annaberg-Lungötz, Russbach a St. Martin. Středisko Russbach se spojilo s Annabergem v Lammertalu a s Gosau v Salzkammergutu v opravdové lyžařské středisko Dachstein - West.

Lyžařská oblast se vyznačuje širokou nabídkou pro celé rodiny, začátečníky a pokročilé. Pro děti jsou připravené krátké lyžařské trasy a mnoho zábavných dětských lyžařských kempů – např. medvědí kemp „Bärencamp“, kouzelný koberec „Zauberteppich“, země „Brumsiland“. Dále jsou zde sáňkařské dráhy, curling, trasy pro pěší turistiku a jízdy se saněmi taženými koňským spřežením.

Abtenauské lanovky vedou do překrásné lyžařské oblasti Dachstein West, kde naleznete také 30 km rozlehlou Freesports Arenu (nejdelší trať měří 11 km ), na které lze jak lyžovat a snowboardovat, tak i provozovat paragliding, freeride, zimní turistiku atd.

Apres-Ski
V oblasti Lammertalu naleznete spíše klidnou zábavu zaměřenou na zimní turistiku. Možná je jízda skibobem, paragliding a sáňkování. Spestřením nabídky aktivit je bezesporu možnost účastnit se turnaje v koulované.

Běžecké lyžování
Běžecké tratě: Gosau: 35 km, Russbach: 2 km, Obertraun: 14 km, Abtenau: 130 km, Lungötz, St. Martin: 44 km.

Oblast Dachstein - West / Lammertal - střediska:  Russbach am Pass Gschütt • Gosau - Zwieselalm • Krippenstein • Annaberg-Lungötz • Abtenau im Lammertal • Feuerkogel - Ebensee
Nejvyšší bod střediska 1.650 m
Nejnižší bod střediska 900 m
Počet vleků 29
Počet kotvových vleků 18
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 75 km
Zelené/modré sjezdovky 7 km
Červené sjezdovky 61 km
Černé sjezdovky 7 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Abtenau im Lammertal. Web: www.offtrack.cz/cs