PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Krippenstein

Krippenstein je dvoutisícový hřeben na severní straně Dachsteinského masivu. Arena Krippenstein je rájem lyžařů, snowboarderů a zejména vyznavačů volného ježdění- freeride, pro které je zde přibližně 30 km značených, ale neupravených sjezdů volným terénem mezi skalami.

Z vesničky Obertraun vede lanovka na vrchol Krippenstein, který je ve výšce 2100 m. Odtud se můžete kochat výhledy na okolní hory nebo rovnou zvolit z nepřeberného množství variant a kombinací volného ježdění plného adrenalinu. Máte možnost si vychutnat jeden z nejdelších a nejzajímavějších sjezdů v Rakousku. Z vrcholu Krippensteinu přes Gjaidalm a horskou ves Krippenbrunn do Obertraun. Sjezd je dlouhý 11 km a překonává výškový rozdíl 1500 m. K dispozici je také dostatečně vybavený Fun Park pro milovníky triků, skoků a zábradlí.

Na Dachsteinu naleznete také 30 km rozlehlou Freesports Arenu (nejdelší trať měří 11 km ), na které lze jak lyžovat a snowboardovat, tak i provozovat paragliding, freeride, zimní turistiku atd.

Apres-Ski
Místo je vhodné pro zimní turistiku. A nabízí i netradiční sportovní aktivity - lezení po ledové stěně, paraglading, jízdu na sněžném skútru a jízdu psím spřežením.

Běžecké lyžování
Běžecké tratě: Gosau: 35 km, Russbach: 2 km, Obertraun: 14 km, Abtenau: 130 km, Lungötz, St. Martin: 44 km

Skipass:
- skipass Dachstein West – platí od 1,5 dne pro všechny vleky a lanovky lyžařské oblasti Dachstein West, tedy Gosau, Russbach, Zwieselalm a Annaberg a také ve střediscích St. Martin, Lungötz, Postalm, Abtenau-Karkogel, Ebensee-Feuerkogel, Krippenstein a Bad Ischl-Katrinalm.

Oblast Dachstein - West / Lammertal - střediska:  Russbach am Pass Gschütt • Gosau - Zwieselalm • Krippenstein • Annaberg-Lungötz • Abtenau im Lammertal • Feuerkogel - Ebensee
Nejvyšší bod střediska 2.100 m
Nejnižší bod střediska 608 m
Počet vleků 6
Počet kotvových vleků 2
Počet sedačkových lanovek 1
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 13 km
Zelené/modré sjezdovky 4 km
Červené sjezdovky 6 km
Černé sjezdovky 3 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Krippenstein. Web: www.offtrack.cz/cs