PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Russbach am Pass Gschütt

Russbach am Pass Gschütt

Lyžařské středisko Russbach leží v Lammertálském údolí mezi masivy Dachstein Tennengebirge v oblasti Dachstein West.

Středisko nabízí perfektní zázemí jak pro lyžaře, snowboardisty tak i běžkaře. Za několik málo minut se dostanete na sjezdovku obklopenou nádhernými horskými panoramaty. V Russbachu se nachází Rookie park, který byl vybudován pro začátečníky, kteří hledají zábavu. Nachází se hned vedle Bärencampu, což je dětský koutek.

Překážky v parku jsou jednoduché a sestávají z atrakcí typu box a kicker, které jsou snadno zdolatelné i pro naprosté začátečníky. Na zkušené lyžaře čeká Trailer Park, který kromě překážeky typu: Straight Rail (6m), Jib Box (4m), Curved Box (9m), Kinked Rail (6m) a Pro Kicker (15m) nabízí také volnou plochu, kde se můžete vyřádit dle svých představ.

Na Dachsteinu naleznete také 30 km rozlehlou Freesports Arenu (nejdelší trať měří 11 km ), na které lze jak lyžovat a snowboardovat, tak i provozovat paragliding, freeride, zimní turistiku atd.

Apres-Ski
V oblasti Dachstein West naleznete spíše klidnou zábavu zaměřenou na posezení v restauracích a kavárnách a na sportovní vyžití na sjezdovkách.

Běžecké lyžování
Běžecké tratě: Gosau: 35 km, Russbach: 2 km, Obertraun: 14 km, Abtenau: 130 km, Lungötz, St. Martin: 44 km.

Skipas:
- skipass Dachstein West – platí od 1,5 dne pro všechny vleky a lanovky lyžařské oblasti Dachstein West, tedy Gosau, Russbach, Zwieselalm a Annaberg a také ve střediscích St. Martin, Lungötz, Postalm, Abtenau-Karkogel, Ebensee-Feuerkogel, Krippenstein a Bad Ischl-Katrinalm.

Oblast Dachstein - West / Lammertal - střediska:  Russbach am Pass Gschütt • Gosau - Zwieselalm • Krippenstein • Annaberg-Lungötz • Abtenau im Lammertal • Feuerkogel - Ebensee
Nejvyšší bod střediska 2.100 m
Nejnižší bod střediska 700 m
Počet vleků 58
Počet kotvových vleků 38
Počet sedačkových lanovek 11
Počet kabinkových lanovek 9
Celkový počet sjezdovek 130 km
Zelené/modré sjezdovky 12 km
Červené sjezdovky 103 km
Černé sjezdovky 15 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Russbach am Pass Gschütt. Web: www.offtrack.cz/cs