PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Oblast Hautes Alpes

Oblast Hautes Alpes

Hautes-Alpes department leží v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Je tvořen údolím kaňonů a horami, které se táhnou od severních Alp. Díky hornatému povrchu přitahuje tato oblast po celý rok návštěvníky, v zimně především lyžaře, v létě turisty a vyznavače outdoorových aktivit. Do departmentu ze západu zasahuje část Národního parku ECRINS, na východě se nalézá Regionální park Queyras. Díky této poloze existuje nespočet sportovních aktivit, které tu lze zakusit např.: horolezectví, nebo paragliding. Oblast se skládá z několika skiareálů:

Serre Chevalier Vallée
Serre Chevalier se nachází mezi Col du Lautaret a Briançon a je složen z 13 moderních vesnic, které si zachovávají tradiční vzhled. Tento resort je mezinárodním střediskem s venkovskou atmosférou i vzhledem a jedním z největších evropských lyžařských areálů. Disponuje 250 km sjezdovek v nadmořských výškách v rozmezí od 1200 do 2800 m.n.m, které jsou vhodné jak pro začátečníky tak i zkušené lyžaře! Na běžkaře zde čeká 35 km upravených tratí.

Foret Blanche
Lyžařský areal Foret Blanche, zahrnující i oblasti Vars a Risoul, disponuje 185 km sjezdovek v nadmořské výšce 1650 - 2750 m. V okolí se nachází 30 km běžeckých tratí.

Montgenevre
Montgenevre leží nedaleko francouzsko-italských hranic, resort je jen několik kilometrů od železniční stanice TGV Oulx (4hr 30min od Paříže). Ski areál nabízí 100 km sjezdovek, 25 km běžeckých tratí, snowpark, quarterpipe, atd. Areál získal ocenění kvality „Famille Plus“, což znamená, že je velmi vhodný pro rodiny s dětmi, které tu najdou zázemí v podobě jeslí pro děti ve věku 3-6 let a lyžařské a snowboardové školičky.

Les Orres
Ski areál (1550-2720 m.n.m.) s výhledem na jezero Serre-Ponçon, nabízí rodinnou atmosféru. Nově vybudované tratě nabízí nejmodernější ski activity: freeride, freestyle, show demo, k dispozici je 88 km sjezdovek a 30 km běžeckých tratí. I tento areál nese značku kvality “Famille Plus”. Rodiče zde mohou svěřit péči o děti jeslím, nebo lyžařské školce (věk 3+), na větší děti (6-12) čeká Club juni'Orres, funguje zde i neplacená služba “Duo”, která děti pohlídá v podvečeních hodinách, aby dospělí mohli vyrazit za kulturou nebo do restaurace.

Puy Saint-Vincent
Tento areál je součástí Pays des Ecrins a nabízí celkem 75 km sjezdovek v nadmořské výšce mezi 1400 - 2750 m.n.m. Běžecké tratě v okolí jsou dlouhé 30 km.

La Grave-La Meije
Tento rezort je proslulý hlavně divokým lyžováním mimo sjezdovky, které nabízí převýšení až 2150 metrů na 9 km dlouhé trase. Ski areál disponuje 25 km sjezdovek a 20 km běžeckých tratí.

Oblast Hautes Alpes - střediska:   La Joue du Loup • SuperDévoluy • Val d'Allos/Pra Loup • Les Orres • Orcieres • Puy St. Vincent • Risoul/Vars • Serre Chevalier
Nejvyšší bod střediska 2.750 m
Nejnižší bod střediska 1.400 m

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: