La Joue du Loup


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 21
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

La Joue du Loup se nachází v horní části údolí Devoluy Valley na jihozápadě Hautes-Alpes. Postupem času se La Joue du Loup vyvinulo v alpskou vesnici s omezeným dopravním provozem, což znamená, že zde funguje zóna bez automobilů. Vesnička se vyznačuje klidnou atmosférou, která je vhodná pro rodiny s dětmi a pro lyžaře, kteří nevyhledávají luxusní zimní destinace, ale spíše přírodou obklopené klidné místo. To ovšem neznamená, že se po lyžování budete nudit. Můžete zde zajít do kina, nebo se třeba projet po okolí na skútru.

K lanovkám a vlekům se dostanete bez problému přímo z ubytovacího zařízení, vzdálenosti jsou zde totiž krátké. Ski areál se skládá z rezortu SuperDévoluy a La Joue du Loup. Na lyžaře zde čeká 100 km sjezdovek. Začátečníci uvítají jistě školku a školu lyžování a zelené sjezdovky vedoucí z Chaumettes, pokročilejším lyžařům se nabízí spousta červených a modrých sjezdovek a pro odvážné a zkušené tu jsou černé sjezdovky. Existuje tu i mnoho možností lyžování mimo sjezdovky, které si nejlépe užijete s průvodcem, který zná místní terén. Snowboardisté mají k dispozici vlastní zónu, která obsahuje boardercross, small pipe a další. Svahy bývají obvykle opuštěné, jen o víkendech zaznamenáte vyšší návštěvnost, kterou tvoří převážně lidé z okolních vesnic.

Apres-Ski
V tomto středisku sice nenaleznete tolik barů, hospůdek a restaurací, jako v jiných ski rezortech a možná tu zaznamenáte absenci jiných národností, ale zažijete tu chvíle skutečné relaxace. Za rodinnou zábavou se můžete vypravit do parku plného dobrodružství, plaveckého bazénu, nebo kina. Aktivní odpočinek nabízí lezení po ledové stěně, jízda na skútru, parapenting atd. V okolí naleznete i restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Běžecké lyžování
Běžkařská oblast SuperDévoluy / La Joue du Loup nabízí 80 km značených běžeckých tratí různé obtížnosti.

Oblast Hautes Alpes - střediska:   La Joue du Loup • SuperDévoluy • Val d'Allos/Pra Loup • Les Orres • Orcieres • Puy St. Vincent • Risoul/Vars • Serre Chevalier
Nejvyšší bod střediska 2.510 m
Nejnižší bod střediska 1.500 m
Nadm. výška obce 1.500 m
Počet vleků 29
Počet kotvových vleků 23
Počet sedačkových lanovek 6
Celkový počet sjezdovek 100 km