PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Orcieres

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 28
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Orcieres 1850 se nachází v oblasti Hautes Alpes při Národním parku des Écrins. Lyžování v této oblasti je velmi příjemné, vysoká nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhové podmínky a jižně orientované svahy dostatek sluníčka. Ski rezort disponuje 100 km sjezdovek, z nichž většina je určená začátečníkům a středně pokročilým lyžařům. Snowpark nabízí snowboardistům: skoky pro začátečníky, boxy, 2x quarter pipe, rainbow, rail. Pro děti je připravený park „Petite Ourse“ a „Piou-Piou“, děti zde mohou trávit volný čas pod dohledem instruktorů a pomalu se zde mohou seznámit se základy lyžování.

Apres-Ski
Lokalita Orcieres nabízí zajímavé možnosti výletů na lyžích, neboť údolím Champsaur vede několik udržovaných tratí například kolem městeček Les Autanes, la Coupa, le Palastre, l'Aiguille d'Orcieres, le Mourre Froid, les Piniers, le Vieux Chaillol atd. Na lyžařskou túru můžete vyrazit i s místními instruktory, kteří vás provedou okolím a upozorní vás na možná úskalí. Centrum „L´Espace Grand Ours“ nabízí vodní atrakce, které pobaví celou rodinu, mimo to také saunu, páru, solárium, bowling, kluziště, dva kinosály a počítačové centrum. Kdo by hledal netradiční zážitky, může se ubytovat na jeden den ve skutečném iglú a zkusit si život Eskymáků. Nabídka aktivit je zde opravdu široká, lze se potápět pod zamrzlou vodní hladinou, projet se na skútrech, nebo se vydat krajinou psím spřežením.

Běžecké lyžování
Běžecké lyžování je možné provozovat v přilehlém údolí a v blízkém okolí. Orcieres disponuje běžeckými tratěmi všech obtížností, které propojují jednotlivé vesnice. Od vesnice Pont du Fosse přes Loisirs do Les Borels vede trať vhodná jak pro klasický styl, tak pro bruslení. Velmi pěkné tratě se nachází na plošinách Trois Serres (1350 m.n.m.), Saint-Léger les MELEZES (2459 m.n.m.) a Roche Rousse plateaux (2300 m.n.m.).

Oblast Hautes Alpes - střediska:   La Joue du Loup • SuperDévoluy • Val d'Allos/Pra Loup • Les Orres • Orcieres • Puy St. Vincent • Risoul/Vars • Serre Chevalier
Nejvyšší bod střediska 2.725 m
Nejnižší bod střediska 1.850 m
Nadm. výška obce 1.850 m
Počet vleků 29
Počet kotvových vleků 19
Počet sedačkových lanovek 7
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 100 km
Zelené/modré sjezdovky 54 km
Červené sjezdovky 41 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: