PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Risoul / Vars

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 41
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Risoul i Vars se nachází v Hautes Alpes nedaleko Národního parku Ecrins. Celý resort disponuje 180 km sjezdovek a 47 vleky. Oblast Vars a Risoul jsou nejkrásnější oblastí Jižních Alp. Sjezdovky jsou v případě nutnosti uměle zasněžovány, takže sněhové podmínky jsou vždy perfektní. Svahy tu jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i zkušené lyžaře. Obtížnější tratě naleznete v oblastech Eyssina a Chabrieres. Freeride lze provozovat v oblastech Foret Blanche a Trophée de l´Eyssina. Snowboardisty jistě potěší snowpark "Surfland" a boardercrossová trať ve Varsu.

Apres-Ski
Risoul i Vars nabízí dobře upravovaná tratě pro zimní turistiku okolím. Celkem 35 km těchto turistických cest je značeno a vede k okolním vesničkám, takže se opravdu nemůžete ztratit. K relaxaci mohou posloužit místní sauny, fitness a masérský salon. Pokud toužíte po netradičním využití volného času, nabízí se lezení po ledové stěně, let helikoptérou, speed riding, nebo snowtubing. Příjemným zpestřením dne bude jistě i návštěva herního a multimediálního centra, kina, knihovny a pro malé návštěvníky i pravidelně pořádaných dětských programů během týdne.

Běžecké lyžování
V okolí se nachází 35 km značených tratí, za doporoučení stojí tratě na Foret Blanche. Z Vars je přístup na tratě: Caribou (1 km), kolem Napoleonského jezera (1,5 km), Caribou Napoléon (3 km), Vars Pass (6 km), Caribou Vars Pass (6 km). Z Risoul na Martinat (15 km) a Mélezet glen (15 km).

Oblast Hautes Alpes - střediska:   La Joue du Loup • SuperDévoluy • Val d'Allos/Pra Loup • Les Orres • Orcieres • Puy St. Vincent • Risoul/Vars • Serre Chevalier
Nejvyšší bod střediska 2.750 m
Nejnižší bod střediska 1.675 m
Počet vleků 57
Počet kotvových vleků 40
Počet sedačkových lanovek 15
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 180 km
Zelené/modré sjezdovky 104 km
Červené sjezdovky 65 km
Černé sjezdovky 11 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: