Serre Chevalier


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 55
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Serre Chevalier se nachází v oblasti Hautes-Alpes, v regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur. Tento ski areál je jedním z největších v Evropě, celkový počet sjezdovek čítá 250 km, z nichž 154 může být v případě potřeby zasněženo uměle. Sjezdovky jsou zde všech obtížností (13x černá, 37x červená, 28x modrá a 24x zelená). Rodiny s dětmi jistě ocení uzavřené sjezdovky s kobercovými vleky, kde se děti mohou bezpečně učit lyžovat. Ski oblast nabízí snowpark, který má tři zóny různé obtížnosti. Pro zábavu slouží video-zóna, kde jste při sjezdu automaticky filmování a pod sjezdovkou si můžete záznam prohlédnout. MeleZone nabízí zase freeridové aktivity, pro náročné sportovce se nabízí "Brut de neige" zóna s 9 sjezdy vysoké obtížnosti.

Apres Ski
Celá ski oblast je obklopena městečky a vesnicemi, které nabízí bohaté kulturní vyžití. V místě je možné navštívit kino, nebo bowling. Při procházkách okolními městy si můžete prohlédnout několik pevností - Tetes, Randouillet, des Salettes, de l’Olive, de L’infernet atd. Také je tu několik zajímavých expozicí - vodní energie, rolnický život, má vesnice v minulosti a sakrální umění. Na rodiny s dětmi tu čekají sáňkařské dráhy u l’Aiche, u vleku Prorel a v Le Monetier les Bains.

Běžecké lyžování
Okolím vede 35 km běžeckých tratí z toho osm okruhů je určeno pro alternativní lyžování.

Oblast Hautes Alpes - střediska:   La Joue du Loup • SuperDévoluy • Val d'Allos/Pra Loup • Les Orres • Orcieres • Puy St. Vincent • Risoul/Vars • Serre Chevalier
Nejvyšší bod střediska 2.830 m
Nejnižší bod střediska 1.200 m
Počet vleků 60
Celkový počet sjezdovek 250 km

Domovská stránka - Web: