PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Kolsassberg

Kolsassberg je menší rekreační středisko na západní straně údolí Kolsasstal u Tux pre-Alpes, které leží mezi Innsbruckem a Zillertalem, díky čemuž nabízí širokou škálu sjezdovek pro lyžaře.

Ve výšce mezi 950 - 2304 m naleznou lyžaři 22,5 km upravovaných tratí. Z vrcholký kopců se vám naskytne pohádkový pohled do údolí a na přilehlé vrcholky. Na Glungenzeru máte jedinečnou možnost projet se po 9 km dlouhé trati Světového poháru. Podél sjezdovek naleznete několik útulných chat, kde fungují restaurace, kavárny a bary.

Lyžařská oblast Innsbruck nabízí jedinečné zázemí pro všechny sporty - běžecké tratě, sjezdovky pro začátečníky i pro příznivce extrémního lyžování, snowboardingu, paraglidingu, sáňkařské dráhy, kluziště, toulky zasněženou krajinou, aj. Přímo z města se zvedá kabinková dráha, která vás z ruchu velkoměsta vyveze do dvoutisícových hor střediska Seegrube. Olympia SkiWorld Innsbruck se skládá celkem z devíti lyžařských středisek: Nordpark-Seegrube , Patscherkofel, Axamer Lizum, Tulfes/Glungezer, Schlick 2000, Stubai Glacier, Kühtai, Rangger Köpfl, Muttereralm.

Běžecké lyžování
Oblast Innsbrucku nabízí 145 km upravovaných běžeckých tratí, některé z nich jsou osvětlené a umožňují večerní lyžování.

Skipasy:
Innsbruck Glacier ski pass – zahrnuje 9 lyžařských areálů blízko Innsbrucku
Innsbruck Super ski pass – zahrnuje 9 lyžařských areálu Insbrucku +Arlberg and Kitzbühel regions (celkem 735 km)

Oblast Innsbruck - střediska:  Kolsassberg • Nordpark-Seegrube • Patscharkofel • Tulfes - Glungezer • Schlick 2000 • Kühtai • Rangger Köpfl
Nejvyšší bod střediska 2.304 m
Nejnižší bod střediska 950 m
Nadm. výška obce 906 m
Počet vleků 7
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 22,5 km
Zelené/modré sjezdovky 6,5 km
Červené sjezdovky 15,5 km
Černé sjezdovky 0,5 km

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kolsassberg. Web: www.offtrack.cz/cs