PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Nordpark-Seegrube

Nordpark-Seegrube


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 6
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařská oblast Nordpark-Seegrube patří mezi menší lyžařská střediska v oblasti Innsbruck. Na nové lanovce Nordkettenbahn se dostanete na vrchol, který je místními obyvateli nazýván Gruabn. Právě v tomto skromném areálu na vás čeká výjimečná sjezdovka Hafelekarrinne, která je řazena k jedné z nejstrmějších v Evropě. Její sklon činí 70% a je vhodná skutečně jen pro zdatné a zkušené lyžaře.

Nordpark je oblíbeným centrem snowboardingu, nachází se zde NITRO SKYLINE PARK, který se jako jediný pyšní titulem "InCity“, což znamená, že se do parku dostanete přímo z centra Innsbrucku. Lanovky vás dopraví přímo z centra města, kongresového sídla, až ke Skyline parku a také na vrchol Seegrube. Protože Skyline park slouží jako školící středisko a také místo tréninků vrcholových sportovců, člení se na tři části, podle stupně obtížnosti.

Apres-Ski
V nadmořské výšce 1905 m se nachází restaurace „Alpenlounge Seegrube & Hafelekar“. Přízemí restaurace nabízí sluneční terasu a příjemnou místnost, kde se můžete občerstvit. Horní patro je uzpůsobeno formálním setkáváním, k dispozici jsou dvě konferenční místnosti a luxusní restaurace. Právě zde si můžete nejlépe vychutnat při dobrém jídle pohled na večerní Innsbruck a oddat se relaxaci.

Běžecké lyžování
Oblast Innsbrucku nabízí 145 km upravovaných běžeckých tratí, některé z nich jsou osvětlené a umožňují večerní lyžování.

Oblast Innsbruck - střediska:  Kolsassberg • Nordpark-Seegrube • Patscharkofel • Tulfes - Glungezer • Schlick 2000 • Kühtai • Rangger Köpfl
Nejvyšší bod střediska 2.260 m
Nejnižší bod střediska 860 m
Počet vleků 4
Počet kotvových vleků 0
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 14 km
Zelené/modré sjezdovky 1 km
Červené sjezdovky 8 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Nordpark-Seegrube. Web: www.offtrack.cz/cs