Server Alpské.cz » Alpy - Rakousko » Tulfes - Glungezer

Tulfes - Glungezer


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 6
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Tulfes je malé středisko v Tyrolských Alpách, které leží 12 km jihovýchodně od Insbrucku. Z vesnice vede hlavní sedačka a systém vleků pod horu Glungecer 2677 m na kterou když chcete vylézt, musíte po svých. Odměnou je pak nádherné lyžování v hlubokém prašanu nebo přímé, bezpečné sjíždění střední obtížnosti na dobře upravovaných sjezdovkách. Ve Vögelsbergu funguje malý vlek, a uměle zasněžované sjezdovky, kde je možné lyžovat v noci při osvětlení. Wattenberg nabízí speciální vlek pro děti.

Apres-Ski
Oblast je vhodná pro zimní turistiku, zejména pro rodiny. Údolím Halltal – Absam vede krátká (6 km) naučná stezka, kterou lze v zimě využít k pěším túrám. Hall-Tal disponuje i přírodní sáňkařskou dráhou, která bývá osvětlená dlouho do noci. Přímo ve městě si lze vypůjčit sáňkařské vybavení.

Běžecké lyžování
Okolím vede 27 km běžeckých drah, které jsou v případě nutnosti zasněžovány. Bezplatný vstup na tratě platí jak pro domácí obyvatele, tak pro hosty, kteří mají „Gästekarte“, která mimo jiné zajišťuje bezplatné autobusové spoje k tratím. Nástupní stanice: Parkoviště Golflift, Ortsende, Richtung a parkoviště Judenstein. Za doporučení stojí 3 km dlouhá trasa, nacházející na západní straně Tulfes při kapli „Huisnkappelle“.

Oblast Innsbruck - střediska:  Kolsassberg • Nordpark-Seegrube • Patscharkofel • Tulfes - Glungezer • Schlick 2000 • Kühtai • Rangger Köpfl
Nejvyšší bod střediska 2.304 m
Nejnižší bod střediska 950 m
Počet vleků 7
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 0
Celkový počet sjezdovek 17 km
Zelené/modré sjezdovky 4 km
Červené sjezdovky 12 km
Černé sjezdovky 1 km