Počasí Igls - Patscherkofel Počasí Igls - Patscherkofel


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 5
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Patscharkofel je menším lyžařským střediskem, ale olympijským. V letech 1964 a 1976 se na zdejších tratích konaly olympijské závody a čas od času se zde jezdí i závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti - děti mohou lyžovat na mírnějších svazích a rodiče si mohou vyzkoušet náročnější olympijskou trať.

Pro snowboardisty začátečníky je přichystaný speciální snow park, který disponuje mnoha atrakcemi typu: Flat Box, Up & Down Box, Rainbow Box atd. a nabízí také kurzy lyžování a snowboardingu. Na malé návštěvníky čeká „Sunny Kids Parks“, který je rozdělený na tři části položené v různých nadmořských výškách.

Kasererwiese Igls (900 m.n.m) se nachází v blízkosti bistra, takže své děti budete mít na dohled. Děti se zde pomalu formou hry učí sjezdovému lyžování, nebo snowboardingu. Druhá část, Olex Skizentrum (1100 m.n.m) disponuje „kouzelným kobercem“ a třetí část (2000 m.n.m) je cvičnou sjezdovkou s mini vlekem.

Apres-Ski
Kromě sjezdového lyžování jsou zde mezi příznivci běžkování oblíbené místní ski-turistické cesty, populární jsou také sáňkařské dráhy, turistika se sněžnicemi, jízda na bobech nebo na saních za koňským spřežením či kluziště pro bruslení. V středisku nechybí velká panoramatická restaurace s překrásným výhledem např. na Innsbruck, údolí Stubai aj.

Běžecké lyžování
Oblast Innsbrucku nabízí 145 km upravovaných běžeckých tratí, některé z nich jsou osvětlené a umožňují večerní lyžování.

Oblast Innsbruck - střediska:  Kolsassberg • Nordpark-Seegrube • Patscharkofel • Tulfes - Glungezer • Schlick 2000 • Kühtai • Rangger Köpfl
Nejvyšší bod střediska 2.250 m
Nejnižší bod střediska 900 m
Počet vleků 9
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 20 km
Zelené/modré sjezdovky 9 km
Červené sjezdovky 11 km
Černé sjezdovky 0 km