PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Kühtai

Malá obec Kühtai je nejvýše položenou obcí v Rakousku. Leží v horském průsmyku jen 30 km od Insbrucku. Ze všech stran je obepínaná stejnojmenným skiareálem.

Kühtai je rodinnou lyžařskou oblastí, kde jsou převážně lehké až středně těžké sjezdovky. Nádherně carvovat lze na svazích kolem lyžařské lanovky DreiSeenBahn (č. 6 a č. 6a). Pro zkušené lyžaře je černá sjezdovka (č. 14) u HoheMutBahn nebo některé severní svahy u Gaiskogellift. Dobré podmínky pro jízdu volným terénem jsou podél lanovky. Výzvou je také boulovatá sjezdovka (č. 7b) u vleku Wiesberglift. Pro děti je připravený dětský svět Kidsclub. Snowboardisté mají k dispozici Funpark „k-park“.

Apres-Ski
Oblíbené túry na lyžích tu mají zázemí v podobě mnoha tratí, které vás dovedou na okolní vrcholky hor (Sulzkogel - 3.016 m, Pirchkogel - 2.828 m, atd.). Přímo ve městě vedle hotelu Jagdschloss se nachází kluziště, které můžete využívat zdarma. Pro pěší zimní turistiku jsou určeny dvě trasy, Zimní cesta a Cesta císaře Franze Josefa, jejichž délka dohromady činí 4 km. Na sáňkaře čeká nedaleko chaty "Graf Ferdinand Haus" dráha dlouhá 2,5 km, která je v noci osvětlená.

Běžecké lyžování
Okolím vede 11 km perfektně upravovaných běžeckých tratí.

Oblast Innsbruck - střediska:  Kolsassberg • Nordpark-Seegrube • Patscharkofel • Tulfes - Glungezer • Schlick 2000 • Kühtai • Rangger Köpfl
Nejvyšší bod střediska 2.520 m
Nejnižší bod střediska 2.020 m
Počet vleků 11
Počet kotvových vleků 6
Počet sedačkových lanovek 4
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 44 km
Zelené/modré sjezdovky 7 km
Červené sjezdovky 29 km
Černé sjezdovky 8 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kühtai. Web: www.offtrack.cz/cs