PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Mazzin se nachází na prosluněném místě při vstupu do Val Udai. V šedesátých letech se dostal do povědomí veřejnosti díky archeologickým nálezům populace zvané „Reti“, kteří osidlovali toto území v V. století př.n.l. a byli nositeli ladinštiny, která se řadí k rétorománským jazykům.

Právě na levém břehu řeky Avisio, na Doss dei Pigui, se našly zbytky hradu a bronzových šperků, které můžete vidět v Ladinském muzeu v Pozza di Fassa. I přes to, že Mazzin zažil v posledních letech pozoruhodný rozkvět cestovního ruchu, zachovává si i dnes svůj zemědělský charakter a svou jedinečnou kulturu jako např. „Cesa Battel“, což je jediné dochované panské sídlo v celém údolí. Obec je známá také pro své umělecké niveau, neboť se zde v dřívějších dobách setkávali umělci (zejména malíři a dekoratéři), kteří vandrovali a hledali slávu. Odtud pak posílali domů malované karty se zkušenostmi z cest.

Na sjezdovky se dostanete díky skibusům velmi rychle, Mazzin patří do lyžařského resortu Val di Fassa. Ski rezort nabízí 220 km, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených sjezdovek, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
V celé oblasti naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Právě z Mazzinu je přístup ke svahu a trati Marcialonga možný v obou směrech - Canazei a Moena. Osvětlený okruh s možností večerního lyžování nabízí nedaleký Campestrin a Fontanazzo. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.269 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 975 m
Počet vleků 86
Celkový počet sjezdovek 220 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Mazzin. Web: www.offtrack.cz/cs