PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Pera (1.370 m) se nachází v krásné atmosféře na úpatí Rosengartenu. Městečko leží na rozlehlém místě údolí bezprostředně u soutoku řek Avisio a Rio San Nicolo. Pera se roztahuje do slunného údolního koryta. Optimální výstupní bod k zimním procházkám a k běžkování. Návštěvníkům je navíc nabízen rozsáhlý program. Odpočinout a zrekreovat se po náročném dni si můžete v sauně, parní lázni nebo v soláriu. Večer můžete strávit v jednom z barů nebo na diskotéce.

V zimě se Val di Fassa, do které patří i Pera, stává skutečným rájem lyžařů a snowboardistů. Ski rezort nabízí 220 km, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených sjezdovek, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
Pera je spíše klidnější místo, které je vhodné především pro rodiny. Pro gurmány je vděčným typem na večer tradiční kuchyně.V celé oblasti naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.269 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 975 m
Počet vleků 448
Počet kotvových vleků 145
Počet sedačkových lanovek 220
Počet kabinkových lanovek 83
Celkový počet sjezdovek 1.200 km
Zelené/modré sjezdovky 240 km
Červené sjezdovky 840 km
Černé sjezdovky 120 km

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Pera. Web: www.offtrack.cz/cs