PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 35
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Canazei je jedním z nejznámějších lyžařských resortů, nacházejícím se ve Val di Fassa, u Passo Pordoi v srdci Italských Dolomitů. Tato výhodná poloha umožňuje rezortu přímé spojení s ostatními ski areály. Resort láká za sportem, relaxací, kulturou i nočním životem a to zejména v zimě, kdy tu ožívají Apres-Ski bary a kluby.

Canazei je jednou z nejdůležitějších zastávek na lyžařském okruhu Sella Ronda, na východě se napojuje přes Passo Pordoi na Arabbu, na severu přes Passo Sella na Val Gardena. Areál na Canazei ústí do dvou údolí, přímo z centra města vás dopraví na pravou stranu údolí lanovka do stanice Pecol, zde budete mít možnost buď vyjet lanovkou „Toé“ do hlavní části ski areálu, nebo lanovkou „Col dei Rossi“ přímo na hřeben. Sedačková lanovka Sass Bece spojuje Canzei s Arrabou, která je velmi populárním resortem Sella Rondského okruhu, na lyžích se velmi snadno dostanete i k Marmoladě. Pokud se vydáte dolů po sjezdovce Pian Frataces, můžete využít sjezdovky na kteréch platí skipasy Sella pass a Pordoi pass. Za dobrých sněhových podmínek lze dojet na lyžích až na okraj Canazei, odkud se dostanete během několika minut k lanovce. Z Pian Frataces se dostanete na sjezdovky nad Campitellem, patřící k Passo Sella. V resortu platí dva druhy skipasů - Val di Fassa ski pass (platný pro všechny resorty od Canazei po resorty sdružené pod Costalunga Pass a samozřejmě i pro lokální malé vleky např. v Albě a Pozza di Fasse) a Dolomiti Superski pass, který platí na v celém resortu na všechny vleky (cca 460 vleků).

Apres-Ski
V celé oblasti naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod střediska 2.485 m
Nejnižší bod střediska 1.460 m
Nadm. výška obce 1.460 m
Počet vleků 91
Počet kotvových vleků 51
Počet sedačkových lanovek 29
Počet kabinkových lanovek 11
Celkový počet sjezdovek 150 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník Dolomity: - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Canazei. Web: www.offtrack.cz/cs