PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Campitello
Itálie » Severní Itálie » Campitello

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 35
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Campitello se nachází při Col Rodella, blízko Val Duron, toto městečko je známo pro svou typickou architekturu, která má venkovský ráz a úzké uličky. Campitello bývalo prvním turistickým rezortem v oblasti Val di Fassa, který disponoval hotely ("Mulino" a "Agnello d’Oro") a důležitým místem setkávání horolezců a vědců.

Díky moderní a rychlé lanovce je možné se rychle dostat na Col Rodellu, odkud je výhled na Pian, malebnou vesničku patřící ke Campitellu. Pokud zamíříte do nedalekého Val Duron můžete sa vydat po stopách antických obchodníků a pastevců kteří tudy cestovali z Alpe di Siusi a Castelrotta do Val di Fassa.

Campitello lze považovat za skutečný ráj lyžařů a snowboardistů. Dokonale upravené svahy se sousedními resorty propojuje nejmodernější systém vleků. Nároční lyžaři jistě ocení propojení s Val di Fassa, která nabízí 220 km sjezdovek, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených tratí, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Celý rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
Ve Val di Fassa naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark. Přímo v Campitellu si můžete zasportovat ve sportovním centru Ischia (nedaleko lanovky Col Rodella), nejzajímavější je asi možnost lezení a kurzy golfu pro začátečníky.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které spravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod střediska 2.485 m
Nejnižší bod střediska 1.320 m
Nadm. výška obce 1.448 m
Počet vleků 86
Celkový počet sjezdovek 220 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Campitello. Web: www.offtrack.cz/cs