PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 35
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Místní obec Alba (1.517 m) je známá především svými extrémními černými sjezdovkami, které vedou strmě dolů do údolí. Obrovská výzva 3 km a převýšení 658 m jsou povinností každého ambiciózního, vášnivého lyžaře.

Místo, spíše původního charakteru, nabízí svým návštěvníkům četné stezky a cesty, které vedou z údolí přímo na vrcholky hor. Jsou všude okolo a patří k oblíbeným cílům vášnivých příznivců pěší turistiky, kteří chtějí poznat krásy hor. Fanoušci lyžování na běžkách najdou ve 2.100 m na Chiampacu určitě dobré sněhové podmínky, jakožto i složitou síť běžeckých tratí. Lanovkou v Albě se pohodlně dostanete na běžecký okruh.

Alba spadá pod lyžařský resort Val di Fassa, který se nachází v Trentinu uprostřed Dolomit. V tomto rezortu přetrvává rétorománská kultura, kterou zde udržuje jedna z minorit s ohledem na své jazykové, kulturní a gastronomické tradice. Dolomitiská Ladinia, kde tyto tradice přetrvávají, se táhne od Ampezzo na masiv Sella a zahrnuje údolí Gardenu, Badii, Fassu a Livinallongo. V okolí můžete obdivovat Catinaccio, Sassolungo, Marmoladu a také vidět jev, kterému se zde říká „Enrosadira“, kdy se při západu slunce bílé Dolomity jeví jako růžové.

V zimě se Val di Fassa stává skutečným rájem lyžařů a snowboardistů. Ski rezort nabízí 220 km, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených sjezdovek, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
V celé oblasti naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod střediska 2.485 m
Nejnižší bod střediska 1.320 m
Nadm. výška obce 1.517 m
Počet vleků 86
Celkový počet sjezdovek 220 km

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Alba. Web: www.offtrack.cz/cs