PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 6
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Vysoko položené městečko Vigo, které se nachází ve Val di Fassa, bývalo za vlády Langobardů administrativním a církevním centrem celého resortu. Přesto, že v roce 1921 původní vesnička vyhořela, zachovala si i dnes typický selský ráz, který lze vidět i v Tamionu. V celém regionu se zachovává „ladinský“ folklor, o němž se můžete dozvědět více v Ladinkém Museu, nebo ladinské kulturní instituci.

Moderní lanovkou se můžete dopravit do Ciampedie valley (2.000 m.n.m.) a přímo z města můžete obdivovat krásu Dolomit. Nedaleký ski areál Catinaccio nabízí perfektně upravené sjezdovky o celkové délce 16 km. Rodiny s dětmi jistě potěší „Baby park“, který mohou navštěvovat děti od dvou let.

V zimě se Val di Fassa stává skutečným rájem lyžařů a snowboardistů. Ski rezort nabízí 220 km, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených sjezdovek, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
V celé oblasti Val di Fassa naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod střediska 2.485 m
Nejnižší bod střediska 1.320 m
Nadm. výška obce 1.393 m
Počet vleků 53
Počet kotvových vleků 16
Počet sedačkových lanovek 27
Počet kabinkových lanovek 10
Celkový počet sjezdovek 120 km
Zelené/modré sjezdovky 24 km
Červené sjezdovky 87 km
Černé sjezdovky 9 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Vigo. Web: www.offtrack.cz/cs