PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 8
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Moena se nachází mezi Val di Fassa a Val di Fiemme. Toto městečko přímo láká k odpočinku a volnočasovým aktivitám. Lyžařům jsou k dispozici nedaleké ski areály Trevalli, Lusia, S. Pellegrino Pass, Col Margherita, Valle del Bios a oblast Val di Fassa.

V zimě se Val di Fassa stává skutečným rájem lyžařů a snowboardistů. Ski rezort nabízí 220 km, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených sjezdovek, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
V celé oblasti naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark.
Moena se proslavila svým gastronomickým zaměřením a pořádáním akcí, které se zaměřují na víno např.: "A tavola con la Fata delle Dolomiti“ – U stolu s dolomitskou vílou. Za doporučení stojí i místní sýr "Puzzone di Moena", jehož výroba je bedlivě sledována protagonisty mnoha receptů. Výsledkem jejich snažení je jedinečná chuť.

Běžecké lyžování
V okolí Val di Fassa se nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Náročné jistě potěší nedaleké centrum Alochet nacházející se 2 km od S. Pellegrino Pass, kde trénuje s oblibou i olympijský vítěz Cristian Zorzi.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.269 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 975 m
Počet vleků 86
Celkový počet sjezdovek 220 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Moena. Web: www.offtrack.cz/cs