PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Na samém konci Val di Fassa se nachází malá vesnička Penia (1.555 m). Ve vesnici můžete navštívit malé muzeum anebo si s přítelem či rodinou zajít zahrát squash. Spíše původním stylu zachovalá vesnice je oblíbeným cílem těch turistů, kteří mají rádi výlety a rádi objevují krásy hor. Mnoho cest a stezek, které vedou přímo z údolí až na vrcholky hor, lákají všechny milovníky romantických procházek po zimní krajině.

V zimě se Val di Fassa stává skutečným rájem lyžařů a snowboardistů. Ski rezort nabízí 220 km, které tvoří celkem 115 skvěle udržovaných a značených sjezdovek, 86 přepravních zařízení a 4 snowparky. Rezort tvoří 9 rozdílných ski areálů, které propojují lanovky, sjezdovky a skibusy. Pokud se rozhodnete lyžovat ve všech oblastech (Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie, Costalunga, Val di Fassa-Carezza, Alpe di Lusia-San Pellegrino-Falcade) jistě oceníte jednotný skipas „Dolomiti Superski“. 4 snowparky nabízí i kvalitní zázemí pro náročné. DOLOMITY SNOWPARK je vybaven atrakcemi typu: Boardercross, Rail, BigAirbag, Box; EASY SNOWPARK : Halfpipe, Rail, Box, Kicker, Slalom, Jibbing; COL RODELLA: Boardercross, Kicker; LUSIA BOARDERCROSS: Boardercross.

Apres-Ski
V celé oblasti naleznete spoustu restaurací, které lákají na místní speciality, stejně tak jako kavárny a bary. Relaxaci nabízí spa centrum v Pozza di Fassa a také welness při plaveckém bazénu v Canazei. V rámci aktivního odpočinku se nabízí bowling, fitness, kino s divedelním centrem v Marmoladě, nebo Ladinské muzeum. Na milovníky zimních sportů čeká snow tubing, hang-gliding, paragliding a telemark. Přímo v Penii můžete zajít na squash, který zde má vybodované kvalitní zázemí v podobě moderní haly.

Běžecké lyžování
Běžkaři si mohou užívat velehor v Penii podobným způsobem jako lyžaři, protože nejbližší trať se nachází ve výšce zhruba 2.100 m. Gondolí se zcela jednoduše a pohodlně dostanete na okružní běžeckou trať na Chiampacu. V okolí Val di Fassa se pak nachází 50 km běžeckých tratí různé náročnosti. Údolím prochází také trať Marcialonga, často využívaná pro závody, která vede kolem malých vesniček, které zpravují jednotlivé úseky a to včetně umělého zasněžování. Běžecké trasy jsou i zde placené.

Oblast Val di Fassa - střediska:  • Alba • Campitello • Pera • Pozza • Vigo • Canazei • Mazzin • Moena
Nejvyšší bod střediska 2.485 m
Nejnižší bod střediska 1.320 m
Nadm. výška obce 1.555 m
Počet vleků 53
Celkový počet sjezdovek 120 km

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Penia. Web: www.offtrack.cz/cs